Cíl mise: Belladonův poklad
Všichni níže popsaní aktéři se postupně dostávají na cestu za slavným a ztraceným pokladem nezměrné ceny, hodnoty a kdo ví čeho všeho ještě. Začíná tady totiž dobrodružná cesta za Belladonovým bohatstvím. Prohlédněte si medailonky postav, vyberte si své favority, postavy si rozdáme na místě před hrou.
Hra je pro 14 hráčů, 9 mužů a 5 žen.


Elisabeth´s Faith, personifikovaná loď (cca 70 let) (ž)
Popis postavy:
Elisabeth je loď. Krásná a elegantní. Není již nejmladší. Dřevo jejího trupu již bylo vystaveno mnoha vlnám, její lanoví prosoleno takřka na kámen a plachty má již téměř průsvitné, byť stále pevné a spolehlivé. Za svou dlouhou plavbu poznala mnoho kapitánů, s některými ji pojila láska s jinými nenávist. Její duše byla mnohokrát raněna a některé rány zdaleka nejsou zhojené. Podaří se jí na této plavbě najít klid?

O čem je její hra pro hráče:
Elisabeth's Faith je netradiční postava vybavená velkým množstvím informací. Je to ideální role pro hráčky, které rády vytvářejí hru pro ostatní. Niterný prožitek je však také součástí její hry.


kapitán Nathan Beckett (38 let) (m)
Popis postavy:
Nathan Beckett je oddaný voják armády Jeho veličenstva anglického krále Karla II., kapitán na lodi Elisabeth's Faith a milující manžel. Věří ve své poslání, v pravidla a spravedlnost. Většinu svého života tráví na moři, kde ochraňuje obchodní cesty před piráty a španělskými korzáry. Když mu však některý z pirátů padne do rukou, Beckett se vždy zaručí za jeho bezpečí do doby, než se vrátí zpět do přístavu, kde se mu dostane spravedlivého soudu. Je to prostě rovný chlap.

O čem je jeho hra pro hráče:
Beckett je postava pro hráče, kteří jsou rádi aktivní. Má jasné názory a nebojí se je prosazovat. Díky své pozici také může snadno zapojovat do hry ostatní hráče.


první důstojník Benjamin Bonny (28 let) (ž)
Popis postavy:
Benjamin Bonny hned po kapitánovi nejlepším mužem posádky. Je to zkušený voják, který zná moře jako své boty a nebojí se téměř ničeho. Je však poněkud odměřený a zřídka kdy projevuje city. Nebo, že by to bylo jinak? Může snad rýma a nachlazení za změnu jeho hlasu? A proč nikdy z hlavy nesundává svůj námořnický klobouk? Než byste však měli možnost o těchto věcech přemýšlet, Bonny vás nevybíravě pošle drhnout palubu.

O čem je její hra pro hráče:
Bonnyho hra je hodně napojená na kapitána Becketta. Má jasný cíl a mnoho možností, jak ho dosáhnout. Postava je vhodná pro někoho, kdo nechce být stále středem pozornosti, ale dokáže vystihnout pravý moment a vychutnat si zvraty, které příběh přináší.


kormidelník Christopher Stevenson (45 let) (m)
Popis postavy:
Na první pohled zahořklý postarší muž. Na druhý pohled také. Kormidelník Stevenson toho zažil na moři opravdu hodně a nikdo se mu v jeho řemesle nevyrovná. Vždy ho pojilo k moři a lodi, na které působil, zvláštní pouto. Život se s ním nepáral a rozhodně mu nerozdal zrovna ty nejlepší karty. Ale nakonec tím vždycky prokličkoval. Občas prostě nic jiného nezbývá. Je to pověrčivý muž (možná i víc, než běžný námořník) a dbá na dodržování tradic.

O čem je jeho hra pro hráče:
Stevensonova hra je hodně propojena s Elisabeth´s Faith. Postava je vhodná pro někoho, kdo si rád užije vnitřní rozervání, ale zároveň i pro někoho, kdo takové zamračení se nad osudem rád hraje pro ostatní.


sir Roger Goldwell, obchodník a mecenáš (55 let) (m)
Popis postavy:
Sir Goldwell je bohatý obchodník, jeden z nejváženějších občanů Port Royal. Zná skoro každého, kdo městem projde a jeho kontakty nejsou vždy striktně vzato legální. Goldwellovi to však příliš nevadí, peníze mluví vždy jasnou řečí. Na stará kolena se rozhodl stát se dobrodruhem a mecenášem, a tak, když se naskytla příležitost uspořádat výpravu za slavným pirátským pokladem, neváhal ani chvilku. U toho prostě nesmí chybět.

O čem je jeho hra pro hráče:
Hra Rogera Goldwella je zaměřená na informace a vazby. Nemusí být příliš výrazný navenek, ale díky tomu, že zná spoustu lidí, dokáže účinně tahat za nitky.


Violet Scarlett, (21 let) (ž)
Popis postavy:
Dobrodruh tělem i duší. Lovec pokladů a ač mladá žena, velmi ambiciózní a cílevědomá. Ona vlastně iniciovala celou výpravu, jelikož je tím, kdo třímá v rukou mapu k pokladu bukanýra Belladony. Chodí v sukních, ale to neznamená, že je nějaká londýnská slečinka.

O čem je její hra pro hráče:
Postava, na kterou je třeba chtít aktivně zpívat a zapojovat se do hry. Vzhledem k nastavení je v zásadě tím, kdo celou hru rozehrává .


William Lancaster, vojenský doprovod (33 let) (m)
Popis postavy:
Cílevědomý mladý člen britské admirality, který je na výpravě jako vojenský doprovod kapitána Becketta. Něco v něm prozrazuje modrou krev, snad to mírně nafoukané chování. Každopádně je William Lancaster pro mnohé důležitým členem výpravy.

O čem je jeho hra pro hráče:
Rozporuplná postava. Na jednu stranu bude milován, na druhou stranu nenáviděn. Vhodné pro extrovertního hráče, který se nebojí odehrávání sporů.


Francois Le Clerc, dělmistr (48 let) (m)
Popis postavy:
Postarší námořník, který má patrně svá nejlepší léta za sebou. Ale nenechte se zmýlit. Práce s dělem skrývá mnohá nebezpečí, která musí zvládnout i člověk jeho věku. Rozhodně je to někdo, kdo si dokáže sjednat pořádek. I když je to Francouz. Leckdo se v něm už zmýlil, tak neudělejte tu stejnou chybu.

O čem je jeho hra pro hráče:
Le Clercova hra je hodně o prosazování vlastního pohledu na věc. S tím asi ne vždycky všichni budou souhlasit. To jakým způsobem to udělá, je už však na něm. Pokud si chcete zahrát někoho bez zábran, chcete hrát Francouze.


John, lodní kuchař (40 let) (m)
Popis postavy:
Lodní kuchař, který prošel již nejednou lodní kuchyní. John je zkušený chlap, který rád vypráví staré námořnické historky a s neskrývanou radostí popisuje život na houpající se palubě lodi. Jeho život však nejsou jen pánve a hrnce a zahrnuje výrazně temnější oblasti.

O čem je jeho hra pro hráče:
Johnova hra je hodně aktivní. Má svůj cíl a jde za ním jak lovecký pes za kořistí. Nebojí se jít do konfliktu a pro naplnění svého snu je ochotný udělat mnohé. John je vhodný pro hráče, který si chce zahrát bezskrupulózní postavu, která však má své hranice. Je na hráči, jak dalece je bude chtít překonávat.


Andrew Read, námořník (18 let) (ž)
Popis postavy:
Andrew je nadějný mladý muž, plný ideálů. Na lodi je poprvé a teprve se učí, jak všechno funguje. Nechybí mu kuráž a srdce má na prvém místě. Na cestu za pokladem se přihlásil proto, že tuší, že právě tato plavba by mohla změnit jeho život a vyřešit problémy, které ho sžírají.

O čem je jeho hra pro hráče:
Readova hra je hodně o nastavení si vlastních hranic a prosazení svého názoru proti autoritám. Na palubě bude mít blízkého spojence, se kterým si mohou velmi pomoci. Read je postava vhodná pro hráče, který si chce užít spíše niterný prožitek, velké scény však určitě nejsou vyloučeny.


Terry O´Reilly, námořník (22 let) (m)
Popis postavy:
Námořnické dvojče, To starší. Někdo by řekl chytřejší, ale ono to tak ne vždycky a ve všem bývá. Larry s Terrym jsou ukázkoví námořníci. Mají rádi rum, děvy a … bratrství.

O čem je jeho hra pro hráče:
Postavy bratrů O´Reillyových hrají výrazně na sebe. Mohou tak v sobě cítit určitou oporu a společně hrát vlastně skoro až jednu osobu. Mozek a sval. Zkrátka kluci do nepohody.


Larry O´Reilly, námořník (22 let) (m)
Popis postavy:
Námořnické dvojče, To mladší. Někdo by řekl šikanovanější, ale ono to tak ne vždycky bývá. Larry s Terrym jsou ukázkoví námořníci. Mají rádi rum, děvy a … bratrství.

O čem je jeho hra pro hráče:
Postavy bratrů O´Reillyových hrají výrazně na sebe. Mohou tak v sobě cítit určitou oporu a společně hrát vlastně skoro až jednu osobu. Sval a mozek. Zkrátka kluci do nepohody.


plavčík Jim (20 let) (m)
Popis postavy:
Jim je mladý muž nejasné minulosti, který je, pokud si to pamatuje, na lodi poprvé. Celý život má před sebou a ze všech možností je vpravdě trochu nesvůj. Stačil již pár věcí pokazit, a zatím vždy problémy řešil útěkem. Dokáže překonat svůj strach a unést odpovědnost za svá rozhodnutí? Jeho cesta bude klikatá a může dopadnout úplně jakkoliv.

O čem je jeho hra pro hráče:
Jim bude doslova zmítán osudem, tím, co se kolem něj bude dít a bude jen na něm, jak se k tomu postaví. Postavu si užijete, pokud máte rádi, když se hra kolem Vás děje a nemusíte ji tvořit přímo vy a zároveň chcete být středem pozornosti.


Ching Shih (30 let) (ž)
Popis postavy:
Drsná žena zkoušená nepřízní osudu. Nejednou. Má ale svoje cesty, jak věcem čelit a ty se jí v mnohém vyplácejí. Má na svém kontě nejeden škraloup, který ji koneckonců dostal i do její aktuální pozice. Na druhou stranu, všechno je jen otázka úhlu pohledu, že?

O čem je její hra pro hráče:
Do značné míry o prosazování sebe jako ženy v drsné společnosti námořníků. Vhodné pro aktivní a drsnou hráčku. Nebo takovou, která si taková chce zkusit být.